Pożar ciężarówki wiozącej butle z gazem

i

Autor: KW PSP Łódź

Łódzkie: Pożar ciężarówki wiozącej butle z gazem. Podczas akcji strażaków doszło do eksplozji! [ZDJĘCIA]

2021-06-21 18:14

Strażacy gasili pożar ciężarówki. W tym czasie eksplodowały przewożone nią butle z gazem. Niebezpieczny pożar wybuchł w poniedziałek, po godz. 15, na drodze w rejonie miejscowości Lipa, koło Zgierza. W ogniu stanęła ciężarówka wioząca gaz LPG. Akcja gaszenia płonącego pojazdu była skomplikowana i wymagała zachowania wielkiej ostrożności.

Niebezpieczny pożar wybuchł tuż po godz. 15.

- Strażacy zostali zadysponowani do pożaru ciężarówki przewożącej butle z gazem LPG - mówi mł. bryg. Jędrzej Pawlak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi. - Kierowca ciężarówki, który zauważył dym wydobywający się spod maski samochodu zatrzymał pojazd i zdążył się bezpiecznie ewakuować.

Gdy przybyli na miejsce zdarzenia, strażacy natychmiast zrozumieli, jak trudne czeka ich zadanie.

- Samochodem było przewożonych 110 butli z gazem - relacjonuje Pawlak. - Na szczęście tylko 37 było pełnych. W trakcie akcji gaśniczej eksplodowało 12 z nich.

Akcja gaśnicza była skomplikowana.

- Strażacy w tej akcji musieli wykorzystywać maksymalne rzuty wody, tak aby z bezpiecznej odległości ugasić ten pożar- mówi mł. bryg. Pawlak.

W działaniach brało udział aż 12 zastępów straży.

Raport z anteny 21.06, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE