Łódzkie. Policjanci uratowali małe kotki! Ktoś porzucił je w rowie ZDJĘCIA

2021-10-14 11:39
Kotek
Autor: mat. policji

Policjanci z Opoczna uratowali pięć kociąt porzuconych w rowie w miejscowości Mroczków Gość. Zwierzęta trafiły pod opiekę pracowników schroniska dla zwierząt w Opocznie i teraz czekają na nowe domy.

Dzielnicowi z komendy policji w Opocznie, podczas wizyty w miejscowości Mroczków Gościnny usłyszeli w pobliskim rowie miauczenie kotów.

- Oczywiście postanowili sprawdzić skąd dochodzą te dźwięki - informują policjanci. - Zaczęli sprawdzać pobliski teren, po chwili w przydrożnym rowie zobaczyli pięć malutkich kociąt. Zwierzęta były wychłodzone, przerażone i głodne. Policjanci całą piątkę zabrali do radiowozu, okryli kurtką i wezwali na miejsce pracowników opoczyńskiego schroniska dla zwierząt.

Odnalezione przez funkcjonariuszy kociaki trafiły pod opiekę weterynaryjną. Gdyby nie pomoc, czekałaby je śmierć.

- Dziękujemy pracownikom schroniska dla zwierząt w Opocznie za szybką i sprawną współpracę - czytamy w komunikacie. - Mamy nadzieję, że maluchy szybko znajdą nowe domy. Mundurowi próbują teraz ustalić okoliczności w jakich zwierzęta znalazły się w przydrożnym rowie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Proces strażnika miejskiego, który zabił żonę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE