Łódzkie. OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE 19.11. Uwaga na silny wiatr! Porywy do 75 km/h

2021-11-19 12:16
Uwaga na silny wiatr!
Autor: Pexels.com

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi i synoptycy ostrzegają w piątek wieczorem i w nocy przed silnym wiatrem w całym woj. łódzkim. Miejscami porywy mogą dochodzić do 75 km/h. Dla całego regionu obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w wydanym w piątek ostrzeżeniu, silny wiatr z dużym prawdopodobieństwem może występować od godz. 20 w piątek do godz. 4 w sobotę.

"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu" – przekazało IMGW.

Zjawisko może wystąpić we wszystkich powiatach. W związku z tym dla całego woj. łódzkiego w sobotę obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE