oblodzenie

i

Autor: jwvein/Pixabay/cc0 Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem

Łódzkie. Ostrzeżenie IMGW. Uwaga na oblodzenie i silny wiatr

2022-01-19 15:44

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi i synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem oraz silnym wiatrem w całym woj. łódzkim w czwartek. Śliskie mogą być drogi i chodniki. Miejscami zaś porywy wiatru mogą dochodzić do 80 km/h. Obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w wydanym w środę ostrzeżeniu, oblodzenie z dużym prawdopodobieństwem może występować w Łódzkiem w czwartek od godz. 6 do 12.

"Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2 st. C, temperatura minimalna przy gruncie około -3 st. C" – przekazało IMGW.

Z kolei silny wiatr ma wiać w woj. łódzkim w czwartek od godz. 7 do 17.

"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. W dzień możliwa burza" – poinformował synoptyk IMGW Przemysław Szrama.

Oba ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą całego obszaru woj. łódzkiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE