Łódzkie MPK podwiezie osoby z niepełnosprawnościami tam gdzie chcą i potrzebują

2020-05-18 21:50
Łódzkie MPK  podwiezie osoby z niepełnosprawnościami tak gdzie chcą i potrzebują
Autor: mat. MPK Łódź

Można zamowić specjalny transport nie tylko do lekarza, ale też do parku, restauracji, na zakupy lub spotkanie z przyjaciółmi.

Do niedawna ekipy Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych głównie jeżdziły z dziećmi na trasach do szkół i ośrodków szkolno–wychowawczych. ZPON dowoził też dorosłych na warsztaty terapii zajęciowej. Tylko 7 osób aktywnych zawodowo korzystało z takich usług, bo pierszeństwo mieli uczniowie. Teraz, gdy z powodu epidemii koronawirusa szkoły nadal są zamknięte, dorośli na wózkach mogą korzystać z tej formy transportu w pełnym zakresie.
Anna Stasiak z Fundacji Aktywnej Rehabilitacjizach zachęca osoby z niepełnosprawnościami do wychodzenia z domu. - Warto mieć kontakt z ludżmi. Trzeba zachować środki ostrożności, ale już konieczne jest wychodzenie, bo powrót do rzeczywistości będzie coraz trudniejszy. Jak się za bardzo zasiedzimy, nie będziemy ćwiczyć i rehabilitować to będzie coraz gorzej, a przecież dążymy do samodzielności. Teraz można skorzystać z tych przewozów, wybrać się tam, dokąd trudno dotrzeć komunikacją miejską - mówi Anna Stasiak.
Przewozy specjalne na rzecz łodzian z niepełnosprawnościami realizowane są przez siedem dni w tygodniu w godz. 6 – 22. Usługi są realizowane w relacji „drzwi – drzwi”. Miejski przewoźnik dysponuje 21 specjalnie przystosowanymi samochodami. Ekipa znosi wózek po schodach i wnosi tam, gdzie wskaże pasażer. - Osoba niepełnosprawna znajduje się pod opieką wykwalifikowanych pracowników pomagających w bezpiecznym przemieszczaniu się z miejsca zamieszkania do pojazdu, w czasie podróży i z pojazdu do miejsca docelowego - mówi rzecznik MPK Agnieszka Magnuszewska.
Zamówienia na przewozy przyjmowane są pod numerem tel. 42 672 14 15.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE