Łódzkie. 7 mln zł na nieodpłatną pomoc prawną dla mieszkańców regionu

2021-11-24 13:48
prawnik
Autor: Pexels.com

W 2021 r. w woj. łódzkim udzielono ponad 19 tys. bezpłatnych porad prawnych, m.in. z prawa rodzinnego, a rząd przeznaczył na ten cel prawie 7 mln zł w regionie – podał wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Program nieodpłatnej pomocy prawnej jest dostępny w Polsce od 5 lat. Dzięki niemu w tym roku w woj. łódzkim udzielono ponad 19 tys. porad prawnych z zakresu m.in. prawa rodzinnego, spółdzielczego czy własnościowego.

"Obywatel musi iść do radcy prawnego i adwokata, by dowiedzieć się, jakie ma możliwości w danej sytuacji i jakie instrumenty prawne mu przysługują, ale nie wszystkich na to stać. Dlatego proponujemy program nieodpłatnej pomocy prawnej, którą można uzyskać w jednym ze 103 punktów w woj. łódzkim" – powiedział w środę na konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

"W każdym z punktów do dyspozycji jest adwokat, radca prawny bądź przedstawiciele organizacji pozarządowej. Te osoby pomogą w przygotowania pisma bądź wytłumaczą, jak się przygotować do procesu oraz udzielą wszystkich potrzebnych informacji" – podkreśliła zastępca dyrektora Wydziału Prawnego, Nadzoru i Kontroli Urzędu Wojewódzkiego Justyna Szymańska-Chłądzyńska.

Poinformowano, że tym roku rząd przeznaczył na działanie programu nieodpłatnej pomocy prawnej w woj. łódzkim prawie 7 mln złotych

Adresy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej są na stronie www.np.ms.gov.pl i na stronach starostw powiatowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE