Łódzkie. 10 Irakijczyków i Syryjczyk podróżowało S8 samochodem osobowym

2021-10-21 13:34
policja
Autor: KMP Przemyśl

10 obywateli Iraku i Syryjczyk podróżowało osobowym kia sorento zatrzymanym przez policjantów na drodze ekspresowej S8 w okolicach Wielunia (Łódzkie). Cudzoziemców przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej w Łodzi, którzy prowadzą czynności w ich sprawie.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, samochód z cudzoziemcami zatrzymano w poniedziałek podczas patrolu drogówki na trasie S8. Uwagę policjantów zwróciły przyciemnione boczne szyby kia sorento.

"Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Jego kierowcą okazał się 30-letni obywatel Syrii. Wspólnie z nim podróżowało 10 obywateli Iraku w wieku od 18 do 26. O ujawnieniu cudzoziemców poinformowano Placówkę Straży Granicznej w Łodzi, która przejęta dalsze czynności" – przekazała.

Dodała, że w związku z popełnionym wykroczeniem przewożenia dopuszczalnej liczby osób kierowcy zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano go mandatem karnym. Okazało się również, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Jak zapewniła asp. sztab. Kulawiecka, w związku z trwającym kryzysem migracyjnym policjanci na bieżąco współpracują ze Strażą Graniczną. "W ramach codziennych służb funkcjonariusze zwracają uwagę na pojazdy, którymi mogą poruszać się cudzoziemcy. Sytuacje, w których mają wątpliwości co do legalności ich pobytu na terytorium naszego kraju zgłaszane są właściwym placówkom Straży Granicznej" – wyjaśniła.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE