Łódzki Rower Publiczny ruszy dopiero w lipcu lub ... wcale! Powód? Pandemia! [AUDIO]

2021-03-30 16:39

​Na rower wsiądziemy dopiero na początku wakacji albo ... wcale. Zgodnie z umową Łódzki Rower Publiczny miał ruszyć najpóźniej 18 maja. W tym terminie firma Homeport Polska miała uruchomić pierwszą część systemu złożoną z 500 rowerów i 50 stacji. Jednak sprawa się skomplikowała.

Pierwszych 500 rowerów miało pojawić się już na początku maja.​Ale Łódzki Rower Publiczny ma kłopoty - jednoślady pojawią się w stacjach dopiero w okolicach lata, a może i nawet później lub ... wcale.

- To wszystko przez pandemię - tłumaczy Aleksandra Hac z magistratu. - Montaż rowerów ma się odbyć na terenie Czech, które objęte są surowym lockdownem. A producenci części mają obecnie bardzo długie terminy dostaw - dodaje.

Władze miasta będą starały się o rekompensatę. System Roweru Publicznego będzie przedłużony o kilka miesięcy lub o kolejny rok.

Operator Roweru Publicznego obiecuje, że 1500 rowerów przyjedzie do Łodzi na początku lipca. Aplikacja na telefony ma działać niebawem.

Tematem zajęła się Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Czy Łódzki Rower Publiczny ruszy jeszcze w tym roku?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE