Łódzka policja zatrzymała dwa busy z imigrantami z Iraku

2021-10-23 13:29
Łódzka Policja
Autor: Łódzka Policja

2 busy z imigrantami zatrzymane przez łódzką policję. Na terenie gminy Stryków funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali forda transita, którymi przewożono nielegalnych imigrantów. Samochodem kierował obywatel Republiki Czeskiej.

2 busy z imigrantami zatrzymane przez łódzką policję.-Samochodem kierował 54-letni obywatel Republiki Czeskiej. W przestrzeni ładunkowej pojazdu znajdowała się duża grupa obcokrajowców. Było to 37 osób - dwie kobiety i 35 mężczyzn - pochodzących z Iraku w wieku od 15 do 29 lat. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało trzy osoby do szpitala. Dwie z tych osób po przebadaniu opuściły placówkę medyczną. Zarówno Irakijczycy, jak i kierujący, zostali zatrzymani - podała komisarz Aneta Sobieraj z łódzkiej policji.

Drugiego busa zatrzymali policjanci ze Zgierza na autostradzie A2. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej busa, którym kierował obywatel Finlandii.

- Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej renault master, którym kierował 28-letni obywatel Finlandii. "Po sprawdzeniu jego pojazdu okazało się, że przewozi on w sowim aucie 41 osób. Wszyscy to obywatele Iraku w wieku od 3 do 45 lat. W sumie wśród imigrantów z drugiego busa było siedmioro dzieci. Do jednej z kobiet wezwano karetkę pogotowia, jednak po badaniach opuściła placówkę medyczną. Pasażerowie przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie - podkreśliła komisarz.

Osoby te zostały zatrzymane. Dorośli usłyszą zarzut nielegalnego przekroczenia naszej granicy, a kierowcy pomocnictwa w tym nielegalnym procederze i pobytu na terenie Polski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE