Łodzianie zaniepokojeni kolorem rzeki Olechówki

i

Autor: mat. policji

Łodzianie zaniepokojeni kolorem rzeki Olechówki. Pobrano wodę do badań

2022-10-25 15:01

W poniedziałek (24 października) mieszkańców Łodzi zaniepokoił kolor rzeki Olechówki. Na miejsce wezwano służby, w tym załogę ratownictwa chemicznego, które pobrały do badań próbki wody. Na szczęście okazało się, że nie doszło do zanieczyszczenia rzeki, a beżowy kolor wody był efektem prowadzonych w sąsiedztwie rzeki prac remontowych.

Doniesienie o zanieczyszczeniu rzeki Olechówki wpłynęło do łódzkich służb w poniedziałek (24 października) po południu. Służby zaalarmował jeden z okolicznych mieszkańców, którego zaniepokoił zmieniony kolor płynącej w rzece wody. Beżowy kolor wody był najbardziej widoczny w miejscu gdzie Olechówka łączy się z rzeką Jasień.

Przed godz. 17 w rejon ul. Dubois i Niepołomickiej, gdzie miało dojść do zanieczyszczenia, pojechali łódzcy policjanci i strażacy. Na miejsce wezwano też załogę ratownictwa chemicznego.

- Pobrane w kilku miejscach próbki wody zostały poddane badaniom. Na szczęście żadna nie zawierała szkodliwych substancji organicznych lub chemicznych – uspokaja Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ustalili, że do zabarwienia mogło dojść w wyniku wymieszania się wody z gliną w miejscach, gdzie prowadzone były w pobliżu rzeki prace remontowe. Badania potwierdziły, że przebadana woda nie jest zanieczyszczona i nie stwarza zagrożenia ekologicznego, a co za tym idzie nie jest groźna dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt.

- Dziękujemy łodzianom za czujność, gdyż nie wszystkie interwencje mają pozytywne zakończenie. Dlatego tak ważne, aby reagować w każdej sytuacji odbiegającej od normy i informować odpowiednie służby – podkreśla Katarzyna Zdanowska.

Egzotyczne zwierzęta na targach w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE