Łodzianie Ratują

i

Autor: #lodzianieratuja

Łodzianie pomagają w walce z koronawirusem!

2020-03-25 23:21

Na Facebooku powstała grupa #lodzianieratuja. Ma ona na celu pomoc ratownikom, lekarzom, pielęgniarkom i osobom zaangażowanym w walkę z wirusem. Dodatkowo wolontariusze oferują swoją pomoc osobom starszym, na przykład dowożąc im zakupy.

Ponad 2 000 osób zgłosiło gotowość do walki z epidemią koronawirusa. Mieszkańcy Łodzi stworzyli grupę na portalu społecznościowym, w której wszyscy mają jeden cel - pomóc służbom i osobom przechodzącym kwarantannę.

Tak na dobra sprawę pomagać może każdy, kto wyrazi taką chęć. Zgłaszają się do nas zarówno osoby prywatne, a także przedsiębiorcy, którzy wspierają nas w organizowaniu dostaw sprzętu, którego brakuje w służbach medycznych. Potrzeba tak naprawdę bardzo wielu rzeczy, zaczynając od środków ochrony osobistej, maseczek czy rękawiczek jednorazowych, a kończąc np. na wieszakach do ubrań. Są one potrzebne do kombinezonów, które były używane przez ratowników podczas niesienia pomocy ludziom, u których istniało podejrzenie koronawirusa- mówi Adam Kurczyński - pomysłodawca grupy #ŁODZIANIERATUJĄ.

Jeśli potrzebujecie pomocy albo samo możecie coś zaoferować wystarczy zgłosić się na facebookowej grupie: #lodzianieratuja.