Łodzianie nie przestrzegają zaleceń. Słono zapłacą!

2020-04-02 17:44
Kontrole policji
Autor: policja gov

W ciągu ostatniej doby w samej Łodzi odnotowano 30 interwencji związanych ze złamaniem obowiązujących wytycznych dotyczących zachowania bezpieczeństwa podczas epidemii.

Pomimo apeli, wyraźnych zaleceń łodzianie lekceważą zalecenia dotyczące przemieszczania się i otwierania niektórych lokali. Od 1 kwietnia osoby przemieszczające się po ulicach Łodzi muszą zachowywać od siebie bezpieczny odstęp wynoszący co najmniej 2 metry. Podróżując środkami komunikacji publicznej należy pamiętać, że ilość pasażerów w pojeździe nie może przekroczyć połowy liczby miejsc siedzących – obowiązek ten dotyczy również przewoźników prywatnych.

-Minionej doby odnotowano 30 interwencji związanych z możliwością naruszenia przepisów prawa we wskazanym obszarze. Policjanci ukarali mandatami karnymi 16 osób, a względem kolejnych 3 skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu. Przykładem niestosowania się do zleceń Ministra Zdrowia jest m.in. otwarcie solarium w centrum miasta. W chwili podjęcia interwencji przez policjantów, w pomieszczeniach przebywało 7 osób, w tym 2 pracowniczki obsługi i 5 klientek. W stosunku do personelu policjanci sporządzą wnioski o ukaranie, natomiast osoby korzystające z usług zakładu ukarane zostały mandatami karnymi. Kolejnym przykładem lekkomyślności i braku odpowiedzialności jest grupowe spożywanie alkoholu w miejscu publicznym przez 3 mężczyzn, którzy krótko po północy spotkali się w tym celu przy jednym z dyskontów na Widzewie. Również i w tej sytuacji policjanci ukarali zastane osoby mandatami. Najmłodszą osobą, która dopuściła się złamania obowiązujących obostrzeń był 15-latek, który został samodzielnie wysłany przez swoją babcię do sklepu po majeranek. W tym przypadku, policjanci sporządzili notatkę, która zostanie przekazana do sądu rodzinnego - poinformował Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Przypomnijmy, że osoby poniżej 18 roku życia mogą wychodzić z domu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Robiąc zakupy w sklepie należy przestrzegać zasady, że czas pomiędzy godziną 10 a 12 przeznaczony jest wyłącznie dla seniorów powyżej 65 roku życia. Istotne jest również to, że zamknięto parki i skwery.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE