9 ŁBOT

i

Autor: mat. 9 ŁBOT

Łódzcy terytorialsi na granicy polsko-białoruskiej. Cały batalion w gotowości

2021-11-09 14:27

Łódzcy terytorialsi wysłani zostali na granicę polsko-białoruską, by wspomagać działania Straży Granicznej. Cały łódzki batalion utrzymuje 24-godzinną gotowość. Jakie zadania przydzielono terytorialsom?

Głównym zadaniem jest ochrona miejscowej ludności - mówi Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Jest to zapewnienie bezpieczeństwa lokalnej społeczności w ramach operacji „Silne Wsparcie”.

9 ŁBOT utrzymuje 24-godzinna gotowość, co oznacza, że w czasie nie krótszym niż 24 godziny nasi żołnierze mogą otrzymać sygnał do stawiennictwa w swoich jednostkach.  -Sytuacja jest dynamiczna, zatem jesteśmy przygotowani do zwiększenia zaangażowania na granicy - dodaje rzecznik.

Jak zapewnia rzecznik, żołnierze są dobrze przygotowani do takiej misji. - Program szkolenia naszych żołnierzy obejmuje m. in. ochronę rejonów, obiektów,  wsparcie innych służb, zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu żołnierze są przygotowani do wykonywania zadań w zakresie szeroko pojętych działaniach przeciwkryzysowych oraz wsparcia innych służb.

Tajemnicą objęta jest liczba terytorialsów wysłanych na polsko-białoruską granicę. Wiadomo, że na granicę wysłani zostali również policjanci z łódzkiego garnizonu. Ich liczebność również nie jest ujawniana.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ALICJA w ESKA Live. Tego koncertu nie możecie przegapić!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE