Kryminalne

Łódzcy policjanci kontra pseudokibice. Wylegitymowano kilkadziesiąt osób

2023-03-18 16:24

Policjanci monitorują na bieżąco wszelkie sygnały na temat aktywności pseudokibiców. Działania funkcjonariuszy po raz kolejny zapobiegły łamaniu prawa przez tego typu grupę jednego z łódzkich klubów piłkarskich. Wylegitymowano 22 osoby w tym jednego z mężczyzn zatrzymano jako poszukiwanego do odbycia kary więzienia.

Policjanci bazując na własnych ustaleniach sprawdzali rejony miasta, w których mogło dojść do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa łodzian. Mundurowi zatrzymali do kontroli trzy pojazdy przy ulicy Żubardzkiej. W pewnej chwili kierujący seatem gwałtownie cofnął chcąc uciec. Swoim zachowanie doprowadził do kolizji z prawidłowo zaparkowanymi dwoma innymi pojazdami. Jak się okazało w pojeździe znajdowały się kominiarki z emblematami świadczącymi o przynależności pseudokibicowskiej jednego z łódzkich klubów. Ponadto policjanci znaleźli ochraniacze na zęby i rękawice do MMA. 18-letni kierujący za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie teraz przed sądem.

Policjanci nie poprzestali na tym i sprawdzali skrupulatnie kolejne rejony osiedla pod kątem przemieszania się pojazdów z pseudokibicami. Efektem przeprowadzonych działań było skontrolowanie łącznie 9 pojazdów, w których ujawniono również akcesoria świadczące o przynależności do struktur pseudokibicowskich. Wśród kilkudziesięciu wylegitymowanych osób jeden z mężczyzn, 22-latek został zatrzymany z uwagi na czynne poszukiwania do odbycia kary więzienia.

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE