Łódzcy licealiści boją się o wyniki na maturze!

2020-02-17 15:03
Matura
Autor: NK

Szykują się zmiany! Wszystko wskazuje na to, że za 3 lata trudniej będzie zdać egzamin dojrzałości!

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że maturę będzie trudniej zdać. Trzeba będzie zaliczyć przynajmniej jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym. Żeby uzyskać pozytywny wynik, konieczne będzie uzyskanie przynajmniej 30% punktów z każdego przedmiotu. Czego do tej pory na rozszerzeniu nie wymagano.
Na maturze ma się pojawić również więcej zadań otwartych. Mają się pojawić też zadania, które dokładniej sprawdzają wiedzę na temat lektur. Centralna Komisja Edukacyjna skłania się również do rozszerzenia formuły egzaminu z języka polskiego o dyktando i pytania do tekstu, który wcześniej byłby odsłuchiwany na egzaminie. Zmiany maja dotyczyć też egzaminu z języków. Test ma zostać poszerzony o pytania otwarte. Do tej pory na poziomie podstawowym pojawiało się tylko jedno takie zadanie.
- Mówi się, że matura będzie o wiele trudniejsza, czy tak będzie? Nie wiem. Rozmawiałam z nauczycielkami, zupełnie inaczej ma wyglądać np. egzamin z polskiego. Będzie miał trzy główne działy. Ma być dodatkowy test z wiedzy ogólnej, mają się też pojawić interpretacje porównawcze, to jest dość trudne - mówi Mariola Włodarczyk dyrektor 3 LO w Łodzi.
Co o zmianach mówią licealiści? Posłuchajcie naszego materiału

Materiał Nelli Krysztofowicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE