Łódź wypłaca już pieniądze z programu 300 plus na wyprawkę szkolną

2020-07-15 0:46
wyprawka szkolna
Autor: GM

Pierwsze wypłaty 300 plus trafiły już w Łodzi do adresatów. Są to środki z budżetu centralnego dla uczniów.

Świadczenia przysługują uczniom do 20 roku życia - wyjaśnia Katarzyna Ciepłucha z Centrum Świadczeń Socjalnych. - Wyprawka nie przysługuje ani dzieciom z zerówki, ani studentom.

Za 300 zł coś już można dla ucznia wybrać - dodaje właściciel księgarni Aneta Kietlińska. - Oczywiście nie kupimy za te pieniądze kompletu nowych książek, ale możemy posiłkować się używanymi, możemy też uzupełnić wyprawkę o przybory szkolne.

Do Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi wpłynęło 16,5 tys. wniosków o świadczenie 300+, z tego rozpatrzonych zostało ponad 8 tys. Do rodzin trafiło ponad 2 mln zł dla 7, 5 tys. dzieci. Łódzcy urzędnicy oczekują jeszcze ok. 30 tys. wniosków.

Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski drogą tradycyjną, czyli papierową.Wnioski - elektronicznie lub w Centrum Świadczeń Socjalnych - można składać najpóźniej do 30 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE