pl. Dąbrowskiego

i

Autor: Autorstwa Qubal - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7833657 / UMŁ

Łódź. Plac Dąbrowskiego ZMIENI SIĘ nie do poznania. Wraca zieleń!

2021-09-16 9:37

Władze Łodzi chcą, by pl. Dąbrowskiego wypełnił się zielenią. Na jego zabetonowanie wielu łodzian narzeka od lat, z nostalgią wspominając to, jak wyglądał przed przebudową. Czy już wkrótce, plac przed Teatrem Wielkim znów stanie się miejscem, w którym mieszkańcy miasta chętnie spędzać będą czas?

O swoich planach miejscy urzędnicy poinformowali w środę, 15 września.

- Zielona rewolucja nie mogła ominąć placu Dąbrowskiego - czytamy w komunikacie urzędu miasta. - Do zaprojektowania placu na nowo miasto zapraszamy łodzian. Za kilka dni przedstawimy harmonogram konsultacji społecznych. Na początku przyszłego roku chcemy odebrać projekt przebudowy placu, a wiosną ogłosić przetarg na wykonawcę inwestycji.

Plac Dąbrowskiego nie jest jedynym miejscem w Łodzi, które wypełni się zielenią.

- Wcześniej, bo jeszcze w tym roku, zielone zmiany zobaczymy między pałacem Poznańskich i hotelem Puro. Ale to nie koniec zielonych zmian w centrum Łodzi - informują urzędnicy. - Chcemy wprowadzić do budżetu nowe zadanie: Zazieleniamy miejskie place. Będziemy sukcesywnie wskazywać miejsca, gdzie należy wprowadzić więcej roślin.

Pracownicy magistratu podkreślają, że zielone tereny pozwalają obniżać temperaturę, zatrzymują wodę, wyłapują zanieczyszczenia, a także potrafią zmniejszać hałas.

- Mamy na oku także plac przy hotelu Hampton by Hilton przy ul. Piotrkowskiej i szukamy też kolejnych, które możemy zazielenić. To początek większego projektu, który będziemy realizować w kolejnych latach – powiedziała prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Shanguy zrobili furorę wykonując Kalima Minou. Posłuchajcie tej wersji!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE