Łódź ogłosi kolejne przetargi na inwestycje w mieście

2020-12-14 19:58
Inwestycje w mieście
Autor: UMŁ

Chodzi m.in. o rozbudowę Trasy Górna i przebudowę ul. Wojska Polskiego w Łodzi.

Do końca roku ruszy też kilkanaście przetargów na budowę różnych inwestycji w mieście. Jakie Łódź ma plany inwestycyjne na przyszły rok?

- Pandemia to trudny czas, ale sposobem na nią są z jednej strony oszczędności, a z drugiej utrzymanie tempa inwestycji. Do końca roku wypuścimy pakiet kilkunastu przetargów, w których chcemy znaleźć wykonawców na kluczowe dla Łodzi projekty. Przed nami budowa trzeciego odcinka Trasy Górna. Ta droga do autostrady A1 otworzy możliwość zagospodarowania wielu nowych terenów inwestycyjnych. Ogłosimy przetarg na przebudowę ulicy Wojska Polskiego. Dzięki tej inwestycji komunikacja tramwajowa powróci na Doły - poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. 

Miasto zamierza też kontynuować budowę stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego, zacznie się też przebudowa Rudzkiego Klubu Sportowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE