Łódź. Na działce Misztala przy Piotrkowskiej stanie wieżowiec! WIZUALIZACJE

2021-09-20 11:58
wieżowiec misztala
Autor: NK/Facebook.com

Wygląda na to, że Piotr Misztal wreszcie postawi na swoim. Na należącej do łódzkiego biznesmena działce przy ul. Piotrkowskiej stanąć ma 72-metrowy wieżowiec. Wszystko dzięki tzw. "lex developer", czyli specustawie mieszkaniowej.

O planach budowy 72-metrowego, 23-kondygnacyjnego apartamentowca, poinformował na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Łodzi. Wizualizacje budynku zamieściła w sieci pracownia architektoniczna Design Lab Group:

Wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej realizowanej na zlecenie „CEM-MIX Piotr Misztal” oficjalnie złożony do UMŁ. Projekt zakłada budowę budynku mieszkalno-usługowego o 23 kondygnacjach nadziemnych, z garażem w bryle budynku i usługami w parterze.

Dla przedmiotowego projektu została uzyskana pozytywna opinia Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytów w zakresie geometrii budynku jako dominanty przestrzennej, dopuszczająca wysokość zabudowy 72 m oraz nadwieszenia nad sąsiednimi działkami.

To kolejna odsłona walki Misztala o postawienie budynku na posiadanej przez niego działce. Poprzednio chciał wybudować na niej 110-metrowy hotel. Uniemożliwiły mu to zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wtedy, sfrustrowany przedsiębiorca, postawił na swojej działce... drewniane sławojki.

Teraz biznesmen znalazł nowy sposób. By zbudować apartamentowiec. Wykorzystać ma do tego tzw. lex developer, czyli specustawa mieszkaniowa, pozwalająca na budowę domów mieszkalnych, niezależnie od planu zagospodarowania.

ZOBACZ WIZUALIZACJE APARTAMENTOWCA:

Strzelanina w szkole
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE