Łódź. Wiedźmin na muralu

i

Autor: Natalia Wolniewicz

Łódź miastem Wiedźmina! Największy mural w Polsce już gotowy. Wygląda NIESAMOWICIE! ZDJĘCIA

2021-10-08 11:38

Można to stwierdzić już oficjalnie. Łódź jest miastem Wiedźmina. W piątek, 8 października ukończony został mural przedstawiający tego bohatera. Prezentuje się niesamowicie! Przeczytajcie więcej w naszym artykule i zobaczcie zdjęcia w galerii.

Biorąc pod uwagę wysokość ścian bloku, na którym się znajduje, czyli ponad 70 metrów – jest to największy mural w Polsce i jeden z największych na świecie. Podzielony na trzy ściany obraz, łącznie ma prawie 2000 m2.

Geralt z Rivii to najbardziej znany na świecie bohater z Polski. Na jego świat - poza literacką sagą Andrzeja Sapkowskiego - składają się także gry video, planszówki, komiksy oraz seriale telewizyjne. Teraz do tego zestawu dołączył ogromny mural pokrywający trzy ponad 70-metrowe ściany na łódzkim Manhattanie, przy ul. Piotrkowskiej 182. Prace nad nim trwały przez dwa tygodnie, nad dziełem pracowało osiem osób, zaś jego autorem jest Jakub Rebelka – malarz, twórca komiksów, zdobywca wielu nagród i jeden z najciekawszych ilustratorów w kraju.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Daria zaśpiewała pierwszy raz Paranoia! Zapowiedź premiery w ESKA Live