Inicjatywa społeczna

Łódź jednak ma dostęp do morza? Kajakarze spróbują to udowodnić! Ze Stawów Stefańskiego na Bałtyk

2023-04-01 14:19

45 osób spędzi ze sobą miesiąc, a wszystko żeby udowodnić, że Łódź jednak ma dostęp do morza. Kajakarze wystartowali ze Stawów Stefańskiego, a skończą w Bałtyku. W międzyczasie mają też dołączać pasjonaci z innych miast.

Spędzą miesiąc w kajakach i pokonają niemal osiemset kilometrów - ze Stawów Stefańskiego wyruszyła wyprawa 45-ciu osób pod hasłem "Łódź nad morze".

- Z okazji sześćsetlecia naszego miasta chcemy pokazać, że da się stąd dopłynąć aż do Bałtyku - tłumaczy Agnieszka Szulc, prezes łódzkiego klubu Albatros.

- Płyniemy rzeką Ner, Nerem do Warty, potem do Odry, następnie jest Zalew Szczeciński i stamtąd rzeką Dziwną do Bałtyku. […] Największym wyzwaniem jest rzeka Ner. Ma w sobie wiele jazów, wiele małych elektrowni – dla kajakarzy oznacza to wychodzenie z kajaka i jego przenoszenie, to będzie jeden z najtrudniejszych odcinków – mówi Agnieszka Szulc.

Trasa, którą sobie wyznaczyli ma aż 800 km długości. Podczas tej długiej podróży mają też dołączać kajakarze z innych miast. Członkowie Łódzkiego Klubu Kajakowego Albatros stają przed wielką szansą, ponieważ mogą udowodnić, że Łódź jednak posiada dostęp do morza.

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE