ŁKS przygotowuje się do walki o Ekstraklasę. Formę łodzian sprawdzi reprezentacja Tadżykistanu

2023-01-31 10:16

Piłkarze ŁKS przygotowują się do rundy wiosennej na zgrupowaniu w tureckim Side. We wtorek formę lidera 1. ligi sprawdzi reprezentacja Tadżykistanu do lat 21. Będzie to trzeci sparing łodzian w Turcji. Wcześniej ŁKS wygrał z austriacką Admirą Wacker i zremisował z ukraińską Worskłą Połtawa.

Powoli dobiega końca zgrupowanie piłkarzy ŁKS w Turcji. Lider 1. ligi ma już za sobą dwa sparingi – łodzianie pokonali austriacką Admirę Wacker Mödling 2:1 i bezbramkowo zremisowali z ukraińską Worskłą Połtawa. We wtorek (31 stycznia) formę podopiecznych trenera Kazimierza Moskala sprawdzi reprezentacją Tadżykistanu do lat 21.

Do Polski piłkarze ŁKS wrócą w sobotę (4 lutego) i przez kolejny tydzień będą trenować w Łodzi. Pierwszy mecz o punkty łodzianie zagrają w niedzielę, 12 lutego. O godz. 12.40 podejmą na własnym stadionie GKS Tychy.

Głównym celem ŁKS-u jest oczywiście awans do Ekstraklasy. Po rundzie jesiennej łodzianie zajmują pierwsze miejsce w tabeli 1. ligi z 3 punktami przewagi nad Puszczą Niepołomice i 5 punktami nad Ruchem Chorzów. Bezpośredni awans do Ekstraklasy wywalczą dwa pierwsze zespoły.

6. Szymon Marciniak: Piłkarze się nam teraz kłaniają