Kolejne linie lotnicze bankrutują. Zaledwie rok po pierwszym starcie

i

Autor: pixabay

Turystyka

Kolejne linie lotnicze bankrutują. Zaledwie rok po pierwszym starcie

2023-06-08 7:23

Ostatnio pisaliśmy o bankructwie narodowych linii lotniczych Mołdawii, teraz upadłość ogłosił islandzki przewoźnik Niceair. Wiadomość jest tym bardziej zaskakująca, że linie lotnicze zaledwie rok temu zainaugurowały działalność.

Islandzkie linie lotnicze ogłaszają upadłość

To już kolejne bankructwo w branży lotniczej. W kwietniu działalność zawiesiły mołdawskie linie lotnicze Air Moldova. Przewoźnik jest znany Polakom, ponieważ realizował loty z Modlina do Kiszyniowa. Jednak po 5 miesiącach połączenie zostało zawieszone, a wkrótce linie anulowały pozostałe loty. Teraz upadłość ogłosił islandzki przewoźnik Niceair. Linie znane są Polakom, którzy stanowią aż 36 proc. wszystkich imigrantów w Islandii.

Niceair po raz pierwszy wystartował zaledwie rok temu - w maju 2022 roku. Realizował loty z Akureyri do Kopenhagi oraz na Teneryfę. Warto podkreślił, że były to jedyne loty bezpośrednie do położonego na północy kraju miasta, będącego jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych. 

Przewoźnik dysponował jednak tylko jednym samolotem - Airbusem A319-100, który dodatkowo był wykorzystywany przez linie Hi Fly Malta. Jednakże maszyna w kwietniu została wycofana z eksploatacji.

Jak informuje portal 100knots.com, islandzki przewoźnik zamierzał kupić inny samolot, ale maltańskie linie "nie dotrzymały harmonogramu płatności", co uniemożliwiło pozyskanie zastępczej maszyny. Ten splot wydarzeń zmusił Niceair do zwolnienia wszystkich pracowników i ogłoszenia upadłości.

Lądowanie pierwszego samolotu w Radomiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE