Lekarze z Matki Polki w Łodzi marzą o remoncie kliniki neurologii

2021-02-09 16:28 NK
Klinika Neurologii w ICZMP
Autor: ICZMP

Klinika neurologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi wymaga pilnego remontu. Dyrekcja, lekarze chcą by pacjenci byli w tym miejscu leczeni w komfortowych warunkach. Postanowili sami zebrać pieniądze na ten cel i zachęcić do tego mieszkańców.

O remoncie kliniki neurologii marzy dyrekcja, lekarze i pacjenci. Generalnego remontu nie było w tym miejscu od ponad 30 lat. Pomóc zebrać środki mogą również mieszkańcy.

Tym razem to my, czyli zespół kliniki prosimy o pomoc. To miejsce do którego coraz ;liczniej przyjeżdżają pacjenci z całego kraju. To najwyższa pora by wyremontować klinikę. Bardzo nam zależy na odnowieniu, ponieważ pacjenci czyli dzieci z ciężkimi chorobami układu nerwowego wraz z rodzicami spędzają w starych pomieszczeniach tygodnie. Takie wyremontowane miejsce należy się pacjentom, chcemy zachęcić wszystkich mieszkańców, ludzi dobrej woli o pomoc finansową - mówi prof. Maciej Banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki prowadzi obecnie wiele remontów. Trwa m.in. kompleksowe odnawianie klinik położniczych i bloku porodowego. Szpital przygotowuje się też do kompleksowego remontu pediatrycznego bloku operacyjnego i części klinik pediatrycznych. Remont może kosztować około 7 mln złotych. Dyrekcja chciałaby ruszyć z remontem w przyszłym roku.  Środki można wpłacać na konto fundacji na rzecz Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.