Krajalnia tytoniu koło Pabianic zlikwidowana. Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 20 ton suszu!

2022-12-09 10:08

Funkcjonariusze śląskiej KAS, będąc na tropie nielegalnej krajali tytoniu, trafili aż pod Łódź, a konkretnie do powiatu pabianickiego. Udało się tam złapać mężczyzn biorących udział w procederze oraz znaczne ilości nielegalnego tytoniu.

Funkcjonariusze śląskiej KAS od kilku miesięcy pracowali nad znalezieniem nielegalnej krajalni tytoniu. W czasie śledztwa wytypowali do kontroli posesje w powiecie pabianickim. Okazał się to być strzał w dziesiątkę.

- Tam w hali magazynowej i ciężarówce wykryto blisko 20 ton suszu tytoniowego i 3 tony tytoniu do palenia. Zabezpieczono maszyny do krojenia tytoniu, a także wagi, telefony i dokumenty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że tytoń miał trafić na bazary i targowiska. Gdyby trafiły do sprzedaży, to straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosłyby 14 mln zł – mówi Grażyna Kmiecik, Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

Złapano czterech mężczyzn, w tym dwóch obywateli Bułgarii, którzy usłyszeli zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych w znacznej ilości przy pomocy specjalnych urządzeń, a także działalność w zorganizowanej grupie przestępczej. Jednak sprawa jest rozwojowa i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE