Kradzieże w Łodzi. Złodziej ukradł rower elektryczny warty kilka tysięcy złotych!

2022-11-25 14:51
rower
Autor: Andrzej Pinkowski

Łódzcy złodzieje nie odpuszczają. Do kolejnej kradzieży, tym razem roweru elektrycznego, doszło w piątek rano przy Pomorskiej. Zwracamy się z prośbą o kontakt każdego, kto może pomóc w sprawie. Dla nas to szczególnie ważne, bo rower należy do naszego redakcyjnego kolegi.

Kradzież w biały dzień. Złodziej ukradł rower elektryczny

Do kradzieży doszło w piątek 25 listopada 2022 roku pomiędzy godziną 7:00 a 10:00. Złodziej zabrał rower elektryczny, który przypięty był na klatce schodowej przy ulicy Pomorskiej 130/132. Rower należał do naszego redakcyjnego kolegi. Złodziej prawdopodobnie odkręcił zaczep znajdujący się przy ścianie i na ramie roweru. 

Skradziony rower to Cube przerobiony na e-bika. W "świetle" ramy ma czarną skrzynkę na baterie, na tylnym kole jest silnik w piaście. Koła gładkie bez wystającego bieżnika. Rower był wart blisko 8 tysięcy złotych.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!

Jeśli ktokolwiek widział osobę, która w późniejszych godzinach przemieszczała się na tym rowerze lub był świadkiem kradzieży, prosimy o kontakt.

Zwrócić uwagę na ulicy może gruby czarno-pomarańczowy u-lock, który najpewniej wciąż wisi pod siodełkiem. Poniżej w galerii możecie zobaczyć zdjęcia skradzionego roweru.

Jak uchronić się przed kradzieżą?

Jak wyjaśnia nadkom. Marcin Fiedukowicz z KMP Łódź, kradzieże rowerów to bardzo powszechny problem dużych aglomeracji miejskich, a więc również Łodzi. Dlatego jeśli decydujemy się na zakup roweru to warto jest zainwestować dodatkowe pieniądze w celu zabezpieczenia pojazdu, które uniemożliwią bądź utrudnią kradzież. Należy też pamiętać, że zawsze, kiedy przemieszczamy się rowerem i zostawiamy go w otwartej przestrzeni, należy go odpowiednio przypiąć. Nawet jeśli jest to krótka wizyta w sklepie. 

Jeżeli już dojdzie do kradzieży, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do najbliższej jednostki policji. Przychodząc na komendę dobrze jest też zabrać ze sobą dokumenty dotyczące zakupu roweru. 

Butik Pełen Dobra w Porcie Łódź. Ubrania za darmo dla najbardziej potrzebujących

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE