​Kosmos w zasięgu ręki? W niedalekiej przyszłości to bardzo możliwe!

2021-07-20 14:49 Natalia Wolniewicz
Lot w kosmos
Autor: nwolniewicz

Dzisiaj za sprawą wizjonera Jeffa Bezosa w kosmos poleci najmłodsza i najstarsza osoba w historii lotów kosmicznych.

​Kosmos w zasięgu ręki? Bardzo możliwe.To przełomowy moment w historii komercyjnych lotów w kosmos. 11 lipca założyciel filmy Virgin Galactic Richard Branson odbył swój pierwszy lot specjalnie zaprojektowanym statkiem, który jest połączeniem rakiety i samolotu.Dziś wizjoner Jeff Bezos specjalną kapsułą wzniesie się ponad 100 km ponad powierzchnię Ziemi.

- Teraz lot w kosmos kosztuje kilkaset tysięcy dolarów, ale za parę lat cena biletu spadnie — tłumaczy Tomasz Banyś kierownik Planetarium EC1 Łódź. - Jeśli popyt na takie loty nie spadnie, na rynek wejdą kolejne firmy oferujące taką atrakcję — dodaje.

- W przyszłości suborbitalne loty mogą zastąpić ruch lotniczy — dodaje Paweł Barczyński z EC1. - Samolotem będzie można wznieść się wyżej i szybciej pokonać daną odległość — dodaje.

Za udział w locie Jeffa Bezosa anonimowy kupiec zapłacił 28 milionów złotych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE