Koronawirus w Łódzkiem. Rekordowe poziomy hospitalizacji! Połowa szpitala tymczasowego zajęta!

2021-04-07 15:25 fed PAP.
Koronawirus w Polsce, 3 kwietnia. Ile jest nowych zakażeń i zgonów w sobotę? [RAPORT, 3.04.2021]
Autor: PAWEŁ NOWAK/SUPER EXPRESS Koronawirus w Polsce, 3 kwietnia. Ile jest nowych zakażeń i zgonów w sobotę? [RAPORT, 3.04.2021]

Notujemy rekordowe poziomy hospitalizacji osób z powodu COVID-19. Połowa szpitala tymczasowego w łódzkiej hali EXPO jest już zajęta – poinformował w środę wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Ostatniej doby w regionie przybyło ponad tysiąc zakażonych.

Wojewoda Bocheński podkreślił, że sytuacja epidemiczna w Łódzkiem jest bardzo poważna.

"Notujemy rekordowe poziomy hospitalizacji osób z powodu choroby COVID-19. Liczba dziennych zakażeń co prawda spadła w ostatnich dwóch tygodniach, niemniej w szpitalach woj. łódzkiego znajduje się 3000 osób z powodu zakażenia koronawirusem. Połowa szpitala tymczasowego w łódzkiej hali EXPO jest już zajęta" – przekazał wojewoda.

Oznacza to, że w szpitalu tymczasowym w Łodzi przebywa ponad 130 pacjentów, bo w placówce przygotowano 272 miejsca dla chorych na COVID-19.

Bocheński dodał, że z uwagi na trudną sytuację epidemiczną w sąsiadujących z Łódzkiem województwach, m.in. w woj. śląskim, mazowieckim i wielkopolskim, Łódzki Urząd Wojewódzki pozostaje w ścisłym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia i wojewodami tych regionów.

"Nikt nie może pozostać bez pomocy. Dlatego w Radomsku hospitalizowanych jest już 48 pacjentów z terenu woj. śląskiego. Gdyby pojawiła się konieczność zwiększenia przyjęć z tego regionu, województwo łódzkie jest gotowe i koordynuje swoje działania z ministrem zdrowia i wojewodą śląskim" – zaznaczył Bocheński.

Ministerstwo Zdrowia podało, że w środę potwierdzono 14 910 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 1093 w Łódzkiem.

Raport z Anteny godz. 10