Koronawirus w Łodzi i województwie. Czy mieszkańcy regionu mają powody do obaw?

2021-12-22 14:00
koronawirus-szpital
Autor: Pixabay

Ostatniej doby odnotowano około 18000 nowych zakażeń Covid-19 i prawie 800 zgonów. Czy w Łodzi i województwie nie zabraknie wolnych łóżek dla pacjentów z Covid-19? O tym przeczytasz w naszym artykule.

W ciągu ostatnich dni w Łodzi i województwie odnotowano ok. 1000 zakażeń dziennie, a łącznie hospitalizowanych jest około 1800 osób. Te dane nie napawają jednak optymizmem.

- Sytuacja epidemiczna w województwie jest nadal zła i nie możemy mówić o niej w kategoriach pozytywnych. Nie mniej, widzimy pewne symptomy poprawiania się sytuacji w porównaniu z poprzednimi tygodniami - mówi Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

W szpitalu tymczasowym w Łodzi nie brakuje wolnych łóżek.

- W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych obecnie jest 95 pacjentów, wczoraj ta liczba przewyższała jeszcze ponad 100, zatem nie osiągnęliśmy jeszcze 50% zajętości tego szpitala.

Władze województwa apelują o szczepienia szczególnie w grupach wiekowych: 5-11, 12-19 i 20-39 u których wskaźnik zaszczepienia jest najniższy. W ostatnim czasie na Covid-19 są też dzieci, jednak do tej pory szczepionkę przyjęło tylko 5000 najmłodszych na ponad 160.000 dzieci żyjących w województwie łódzkim.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta pracowników łódzkich uczelni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE