Koronawirus. Najwyższa liczba zakażeń OD MAJA! W szpitalach coraz więcej osób z COVID-19

2021-09-15 9:08
Koronawirus
Autor: Pixabay.com

Coraz większa liczba zakażeń w Polsce. W środę, 15 września, Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, poinformował o nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Dane nie dają powodów do optymizmu - to najwyższa liczba zakażeń od maja. Wiceminister przedstawił też sytuację w polskich szpitalach.

- Dzisiejszy wynik, jeśli chodzi o nowe zakażenia powinien być dla nas już nie żółtym światłem ostrzegawczym, ale czerwonym. Nowych przypadków codziennie bardzo przybywa. Dzisiejszy wynik to jest 767 nowych przypadków. Co także jest bardzo niepokojące, mamy 21 osób, które zmarły – podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Ostatni raz podobna liczba zakażeń zarejestrowana została pod koniec maja.

Również w szpitalach przybywa osób z COVID-19,

- Większość z nich się nie zaszczepiła - wskazał.

Resort informował we wtorek, że hospitalizowanych jest 782 chorych na COVID-19. Tydzień wcześniej, 7 września, w szpitalach przebywało 570 chorych z COVID-19, a dwa tygodnie temu, 31 sierpnia – 465 osób. Najnowsze dane zostaną opublikowane w środę o godz. 10.

- Praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, a niestety z dnia na dzień ich przybywa, to osoby, które się nie zaszczepiły. Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych – mówił Kraska dziennikarzom. - To czerwona lampka, która pokazuje, jeszcze warto się zaszczepić.

ESKA Live: Shanguy z ekskluzywnym koncertem na ESKA.pl!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE