Koronawirus Łódzkie 7.05.21. W kraju stopniowe znoszenie obostrzeń. Ile zakażeń w Łódzkiem?

2021-05-07 11:02
gorzów szpital irena
Autor: materiały szpitala Gorzów Pani Irena była jedną z pacjentek covidowych najdłużej przebywającą w szpitalu.

Koronawirus Łódzkie. W piątek, 7 maja 2021, po godz. 10, Ministerstwo Zdrowia poda najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Jak duża jest liczba nowych zachorowań w kraju? Ile zakażeń w Łódzkiem? Wieczorem opublikowane zostało nowe rozporządzenie stopniowo znoszące obostrzenia, dotyczy m.in. noszenia maseczek czy otwierania lokali gastronomicznych. Czytajcie najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia.

Koronawirus Łódzkie 7.05.2021

6047 - w piątek, 7 maja, po godz. 10, Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze informacje dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w kraju.

W czwartek, badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 6 431 osób. Zmarło 510 chorych z COVID-19.

Ile zakażeń w Łódzkiem? 528 - to liczba zachorowań w Łódzkiem. W czwartek, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 458 zakażeniach w regionie.

W dalszej części artykułu przeczytasz:

  • Szczepionki działają na brazylijski wariant koronawirusa
  • Ponad 3,3 mln Polaków w pełni zaszczepionych
  • Obostrzenia. Nowe rozporządzenie

Szczepionki działają na brazylijski wariant koronawirusa

Wirusolog, prof. Włodzimierz Gut, pytany czy brazylijski wariant koronawirusa może być groźniejszy od innych, ocenił, że "przypisuje się mu to, że może zarażać osoby, które przechodziły covid, ale to nie jest tak do końca". "Normalnie szczepienia dają ten sam efekt, co w przypadku pozostałych wariantów".

Odnosząc się do skuteczności dostępnych na polskim rynku szczepionek przeciwko brazylijskiej odmianie koronawirusa, prof. Gut przekazał, że "w zasadzie wszystkie szczepionki działają na wszystkie warianty".

Ponad 3,3 mln Polaków w pełni zaszczepionych

Od początku szczepień w Polsce, czyli od 27 grudnia ub.r., zutylizowano 12 238 dawek. W tym samym czasie zanotowano 7358 niepożądanych odczynów poszczepiennych, w tym większość łagodnych, objawiających się zaczerwienieniem i bólem w miejscu wkłucia.

Zgodnie z harmonogram szczepień 7 maja mogą rejestrować się już trzy roczniki – urodzeni w latach 1994-1996, 8 maja wszyscy, którzy przyszli na świat w latach 1997-1999, a 9 maja w latach 2000-2003. Oznacza to, że od 9 maja e-skierowanie będzie miał każdy pełnoletni Polak.

Obostrzenia. Nowe rozporządzenie

Zgodnie z opublikowanym w czwartek Rozporządzeniem Rady Ministrów, od 15 do 28 maja zbiorowe formy kultury i rozrywki są możliwe tylko na otwartym powietrzu; od 29 maja do 5 czerwca - również w pomieszczeniach zamkniętych. Z kolei od 8 maja do 5 czerwca przywrócona ma być działalność hoteli, ale z limitem 50 proc. zajętych pokoi, 15 maja mogą ruszyć ogródki gastronomiczne. Rząd od 15 maja znosi obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem, że utrzymamy dystans 1,5 metra od innej osoby.

Raport z anteny 06.05
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE