lekarz

i

Autor: źródło: pixabay.com

Koronawirus Łódzkie 29.04. Kolejny dzień z mniejszą licbą zachorowań. Ile zakażeń w Łódzkiem?

2021-04-29 10:33

Koronawirus Łódzkie. W czwartek, 29 kwietnia, po godz. 10, Ministerstwo Zdrowia podało informację na temat najnowszej liczby zakażeń. Ile zakażeń w Łódzkiem? Jak dokładnie wygląda sytuacja epidemiczna w kraju i w regionie? Czy trzecia fala pandemii koronawirusa rzeczywiście się cofa? Sprawdź najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia.

Koronawirus Łódzkie 29.04.21

8 427 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. W czwartek, 29 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poda łonajnowsze informacje na temat dobowej liczby zakażeń koronawirusem.

W środę, 28 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8895 zachorowań. Najwięcej przypadków – 1531 wykryto na Śląsku. Zmarło 636 osób.

Ile zachorowań w Łódzkiem? 561 - tyle nowych zakażeń wykryto w ciągu ostatniej doby w woj. łódzkim. W środę, 29 kwietnia, w Łodzi odnotowanych zostało 670 nowych przypadków.

Koronawirus. Rząd znosi obostrzenia

O stopniowym znoszeniu obostrzeń poinformował w środę Adam Niedzielski, minister zdrowia. Na konferencji prasowej, podczas której przedstawiono plan luzowania obostrzeń epidemicznych na maj,

Od 4 maja nastąpi otwarcie galerii handlowych, sklepów budowlanych i meblowych z limitem jedna osoba na 15 metrów kwadratowych; ten sam limit będzie obowiązywał w miejscach kultu religijnego i instytucjach kultury

Szef MZ poinformował, że od 15 maja obiekty sportowe na świeżym powietrzu będą miały możliwość wpuszczenia 25 proc. publiczności. Przywrócona też zostanie możliwość organizowania imprez okolicznościowych, jak wesela, czy komunie - z limitem do 25 osób, ale na świeżym powietrzu.

Ponadto od 15 maja - jak poinformował minister - zarówno w klasach 4-8 szkół podstawowych, i w szkołach średnich uruchomiona zostanie nauka hybrydowa. "Oczywiście cały czas przy zachowaniu reżimu sanitarnego, wietrzenia sal po lekcji i dezynfekcji placówek w weekendy" - zaznaczył minister.

Natomiast od 29 maja ma zostać umożliwione prowadzenie działalności gastronomicznej oraz organizowania imprez okolicznościowych wewnątrz lokali oraz kulturalnej - kin, teatrów, ale z limitem obłożenia i udziału publiczności do 50 proc.

Koronawirus. Dobre prognozy na maj

- Jeżeli w ciągu tygodnia po długim weekendzie utrzyma się trend spadkowy zachorowań na COVID-19, to znaczy, że będzie już dobrze - powiedział prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak.

- Otwartym pozostaje pytanie, czy to będzie zwyżka związana z wirusem SARS-CoV-2 spowodowana tym, że nie zaszczepimy wystarczającej części społeczeństwa, czy też będzie to zwyżka zachorowań o wszelkiej etiologii związanej z infekcjami górnych dróg oddechowych - dodał prof. Flisiak.

Raport z anteny 27.04, godz.10