konkurs

i

Autor: Unsplash/Facebook.com/I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach

Konkurs MATEMATYCZNO-RELIGIJNY w ogólniaku z Pabianic HITEM sieci

2022-04-07 15:52

Post pabianickiego ogólniaka wywołał prawdziwą sensację w mediach społecznościowych. Nie brakowało nieprzychylnych komentarzy internautów. Poszło o konkurs zorganizowany w placówce. O co dokładnie poszło i jakie były reakcje? O tym przeczytacie w naszym artykule.

Powiatowy Konkurs Matematyczno-religijny - post o takim tytule opublikowany został na Facebooku I Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach.

- Biorący udział w konkursie mieli 45 minut na rozwiązanie 10 zadań z matematyki oraz ogólnej wiedzy religijnej, co jak potwierdzają uczestnicy było dość ciekawym połączeniem różnych treści, ale udało się - czytamy w poście.

Patronami konkursu były Starostwo Powiatowe Pabianic, Wydział Katechetyczny Archidiecezji Łódzkiej i firmy z Zelowa.

Na Facebooku pojawiło się pełno komentarzy, często bardzo nieprzychylnych tej inicjatywie.

Tak to się kończy, jak dyrektor chce być bardziej święty od papieża ( też nie świętego)... - pisze jeden z internautów.

To się nie dzieje naprawdę - dodaje inna użytkowniczka.

Jeden z komentujących wysunął również przypuszczenie, na temat zadań, które miały się pojawić na konkursie:

- Ile to jest 2+2?- Wierzę, że 5

Wobec wielu, nawet wulgarnych wypowiedzi pod postem, władze szkoły postanowiły zablokować jego komentowanie. Opublikowały również swoje stanowisko w tej sprawie.

- Konkurs matematyczno-religijny to pomysł uczniów naszej szkoły, niezależny od jakiejkolwiek presji - czytamy. - Uczestnictwo było dobrowolne, podobnie jak uczęszczanie na zajęcia religii oraz etyki. W naszej placówce uczy się młodzież różnych wyznań i narodowości, i każdy z nich mógłby wystąpić z propozycją podobnego konkursu.

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE