Koniec wypadków drogowych z udziałem dzikich zwierząt? Do Polski trafił odstraszacz leśnej zwierzyny VIONN GO

i

Autor: pixabay

Koniec wypadków drogowych z udziałem dzikich zwierząt? Do Polski trafił inteligentny odstraszacz leśnej zwierzyny

2022-10-19 12:42

VIONN GO to inteligentne urządzenie, które ma odstraszać leśną zwierzynę za pomocą dźwięków, a tym samym zapobiegać wypadkom drogowym. Jak działa odstraszacz dzikich zwierząt i czy warto go kupić?

Każdego roku w Polsce notuje się około 40 tysięcy wypadków z udziałem dzikich zwierząt. W zdarzeniach giną nie tylko leśne zwierzęta, ale także ludzie. Remedium na wypadki drogowe z udziałem leśnej zwierzyny ma być innowacyjne urządzenie o nazwie VIONN GO. 

VIONN GO - co to takiego? 

VIONN GO to urządzenie odstraszające dzikie zwierzęta za pomocą dźwięków o odpowiedniej częstotliwości. Zbliżający się pojazd wyposażony w to urządzenie emituje dźwięk, który staje się dla leśnych zwierząt sygnałem, że przejście przez jezdnię może być niebezpieczne. W założeniu zwierzęta mają usłyszeć dźwięk jeszcze zanim zobaczą światła nadjeżdżającego pojazdu. 

VIONN GO uruchamia się od razu po uruchomieniu silnika. Urządzenie pracuje niezależnie od warunków pogodowych. Jak zapewnia producent, może być z powodzeniem stosowane nie tylko w samochodach osobowych i ciężarowych, ale także w motocyklach. Koszt urządzenia to 349 złotych. Co ciekawe, producent gwarantuje pokrycie naprawy samochodu do kwoty 10 tys. złotych, jeśli urządzenie nie zadziała.

Serce WOŚP stanęło w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE