Kompletnie pijana seniorka spowodowała wypadek i uciekła

i

Autor: mat. policji Kompletnie pijana seniorka spowodowała wypadek i uciekła

Na sygnale

Kompletnie pijana seniorka spowodowała wypadek i uciekła. Grozi jej więzienie

2023-03-29 15:15

Prawie 2,5 promila alkoholu miała kierująca oplem kobieta, zatrzymana przez policjantów z Tuszyna (woj. łódzkie). Jak się okazało, chwilę wcześniej 67-latka, zjeżdżając z wiaduktu na autostradzie A-1 zderzyła się z innym pojazdem i uderzyła w bariery energochłonne, po czym uciekła z miejsca wypadku. Teraz grożą jej nawet 2 lata więzienia.

We wtorek (28 marca) ok. godz. 19:20 policjanci z Tuszyna zauważyli w Żerominie jadącą oplem kobietę, która nie była w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy. Ponadto w lewych kołach prowadzonego przez nią samochodu nie było powietrza. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kobietę do kontroli.

Jak się okazało, za kierownicą opla astry siedziała 67-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego. Policjanci natychmiast wyczuli od niej silny zapach alkoholu, a bełkotliwa mowa kobiety tylko utwierdziła ich w przekonaniu, że 67-latka jest pijana. Badanie wykazało, że kierująca oplem kobieta miała w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

- Kobieta w rozmowie z funkcjonariuszami przyznała się, że zjeżdżając z wiaduktu na autostradzie A-1 zderzyła się z innym pojazdem i uderzyła w bariery energochłonne - informuje mł. asp. Aneta Kotynia z Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód. - Jednocześnie na komisariat zgłosił się również drugi uczestnik kolizji, który poinformował o zdarzeniu, w którym uczestniczyła 67-latka.

Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 67-latka odpowie przed sądem. Grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wjechał na przejazd i dachował. Był pijany w sztok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE