Kompletnie pijana matka wiozła samochodem 3-letnie dziecko

i

Autor: mat. policji

Kompletnie pijana matka wiozła samochodem 3-letnie dziecko. Grozi jej teraz więzienie

2022-11-09 11:52

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazała się 42-letnia mieszkanka powiatu łowickiego, która wsiadła za kierownicę samochodu po spożyciu znacznej ilości alkoholu. Co więcej, kobieta zabrała na przejażdżkę 3-letnie dziecko. Jak się okazało 42-latka miała w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Teraz grożą jej poważne konsekwencje.

W poniedziałek (7 listopada) w Kiernozi w powiecie łowickim policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli BMW, za kierownicą którego siedziała 42-letnia kobieta. Jak się okazało prowadząca samochód 42-latka była kompletnie pijana. Badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Jakby tego było mało, kobieta przewoziła w takim stanie 3-letnie dziecko.

- Kobieta zakończyła jazdę, a dziecko przekazano pod opiekę członkowi rodziny - informuje nadkom. Urszula Szymczak z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

42-letnia mieszkanka powiatu łowickiego straciła prawo jazdy i odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmie się również sąd rodzinny.

Kompletnie pijany rowerzysta zabił kobietę. Tragiczny wypadek w Zielonej Górze