Kogut to za mało? Pojazdy uprzywilejowane dostaną dodatkowy sygnał!

2020-02-18 16:30
Trzeci sygnał
Autor: NK

Uwaga! Proszę ułatwić przejazd! Taki komunikat mają dostać kierowcy w radioodbiornikach jeśli w pobliżu znajdzie się pojazd na sygnale.

Pracę nad ustawą dotyczącą trzeciego sygnału rozpoczął Parlamentarny Zespół ds. Trzeciego Sygnału dla Pojazdów Uprzywilejowanych. Pomysł chwalą kierowcy i służby.

- Niestety wielu kierowców nie rozumie jak ważne jest ułatwienie przejazdu karetce, większość z nich nie wie co to jest  np. korytarz życia. Wiele osób podczas jazdy słucha też głośno muzyki i nie słyszy nadjeżdżającej karetki. Taki sygnał pomoże dotrzeć służbom szybciej na miejsce, bo kierowcy będą wiedzieć, że zbliża się pojazd uprzywilejowany.

- Karetki, radiowozy i wozy strażackie dostaną dodatkowy sygnał do ostrzegania kierowców. To pomoże szybciej dotrzeć na miejsce - informuje Adam Stępka z łódzkiego pogotowia.

Na te chwile nie wiadomo, kiedy system trafi do karetek i radiowozów.

Posłuchajcie materiału Nelli Krysztofowicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE