Klocki architektoniczne, które bawią i uczą! [AUDIO]

2020-03-11 17:52
Klocki Architektoniczne
Autor: Archizo

Klocki architektoniczne, które poprzez zabawę uczą. Jedna z łódzkich firm stworzyła układankę odwzorowujące łódzkie zabytki takie jak: Brama do Fabryki Poznańskiego, EC1 czy kościół przy Placu Wolności.

Brama do Fabryki Poznańskiego czy kościół przy Placu Wolności. Te elementy architektury miejskiej mogą zagościć w naszych domach. W Łodzi powstały klocki architektoniczne, które uczą, jak jest zbudowana fasada budynku. Klocki to nie jedyna rzecz w całym komplecie mówi Marty Nowacka - pomysłodawczyni.

- Ważnym elementem każdego kompletu jest wkładka dydaktyczna. Można tam znaleźć informacje o układanym obiekcie, a także wymienione elementy architektoniczne, które go tworzą - dodaje.

Pomysłodawca Łukasz Orzechowski podkreśla, że grono obiektów miejskich cały czas się powiększa. W ostatnim czasie firma stworzyła projekt EC1 w Łodzi, który  Prezydent Hanna Zdanowska wręcza oficjelom jako pamiątkę. 

Klocki Archizo są dostępne w dwóch wersjach; ze szkła akrylowego i z drewna.

Klocki Architektoniczne
Autor: Archizo
Klocki Architektoniczne
Autor: Archizo
Więcej w materiale reporterki - Kingi Barygi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE