Kim są Kwalifikowani Dostawcy Węgla? Wygodniejszy sposób kupowania surowca?

i

Autor: pixabay.com

Kim są Kwalifikowani Dostawcy Węgla? Wygodniejszy sposób kupowania surowca?

2022-10-07 12:39

Kupujący węgiel z Polskiej Grupy Górniczej, mają powód do zadowolenia. Została uruchomiona lista Kwalifikowanych Dostawców Węgla, którzy znajdują się na terenie całej Polski. Są oni pośrednikiem między PGG a nabywcą.

Na stronie internetowej Polskiej Grupy Górniczej istnieje lista Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Jest to spory ukłon w stronę nabywców. Do tej pory można było kupować węgiel bezpośrednio z kopalni. Dla wielu osób taka forma odbioru była bardzo problematyczna, dlatego PGG zdecydowało się na rozpoczęcie współpracy ze składami z całej Polski. Wszystkich punktów jest ok. 90. Teraz można zamówić węgiel do najbardziej pasującego nam miejsca.

Kto dostarcza węgiel z PGG?

Punkty są dostępne również w województwie łódzkim. Łącznie jest ich 6:

- Agro-Bud Gajda Spółka Jawna, Łowicz,

- Krzysztof Nadajewski Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "KAM-BUD", Kamieńsk,

- PAL-BUD, Nowy Gaj,

- PUCHATEK Piotr Kolasa, Sieradz,

- Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Pabianicach, który ma nieaktywny status, ale działa ich inny oddział w Aleksandrowie Łódzkim.

Węgiel kupowany bezpośrednio od PGG, ze względu na ceny w innych źródłach, opłaca się dużo bardziej. Powstanie lokalnych punktów powinno wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie kupnem od nich.

Ile kosztuje dostawa węgla z PGG?

Jak podaje portal nafakcie.pl, cena nie jest identyczna we wszystkich punktach. Wpływa na nią ma odległość danego KDW od kopalni – im jest ona większa tym wyższych kosztów należy się spodziewać. Dodatkowo ceny węgla obecnie zmieniają się bardzo dynamicznie.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE