Każdy to kawał historii. Zlot maluchów w Manufakturze!

2021-09-18 20:25
Zlot maluchów w Manufakturze
Autor: EP

Były wersje stiuningowane, lekko przechodzone, a także egzemplarze wyglądające jak prosto z fabrycznej taśmy. Do Łodzi przyjechało ponad 200 fiatów 126p.

Właścicieli maluchów łączy sentyment do aut młodości i pasja do motoryzacji

- Kiedyś królowały na polskich drogach, dziś raczej są używane od święta. Trzymam to autko w garażu, chucham i dmucham na nie bo mi przypomina dawne czasy. Zjechaliśmy maluchem całą Polskę i pół Europy i nigdy się nie zepsuł. Dziś trudno to sobie wyobrazić, żeby czteroosobowa rodzina jechała z wypchanym na dachu bagażnikiem na kemping do Bułgarii, a 40 lat temu to był szczyt wakacyjnych marzeń - opowiadali właściciele maluchów.

Zlot maluchów w Manufakturze
Autor: EP

W Łodzi zlot tych popularnych kiedyś samochodów jest organizowany od 11 lat. Miłośnicy maluchów przyjeżdżają swoimi pojazdami z całej Polski, coraz więcej jest młodych pasjonatów. Na Rynku Manufaktury samochody podziwiały tłumy. Właściciele chętnie wymieniali się doświadczeniami i opowiadali o swoim przywiązaniu do tych kultowych aut.

Zlot maluchów w Manufakturze
Autor: EP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE