kilińskiego

i

Autor: UMŁ

Rewitalizacja Łodzi

Kamienice przy Kilińskiego zyskają nowe życie. Kiedy zostaną oddane do użytku?

2023-05-29 13:56

Trwają intensywne prace związane z przebudową dwóch kamienic przy ulicy Kilińskiego. Budynki zyskają zupełnie nowe życie. Dostępna będzie zarówno przestrzeń dla mieszkańców, jak i przedsiębiorców. Wiadomo, kiedy kamienice zostaną oddane do użytku.

Rewitalizacja kamienicy przy Kilińskiego 28. Jak idą prace?

W kamienicy przy ulicy Kilińskiego 28 przygotowane zostaną mieszkania, ale również przestrzenie dla przedsiębiorców. Powstało tam łącznie 16 mieszkań komunalnych i 3 lokale usługowe przeznaczone pod wynajem. Będzie bardzo stylowo, postawiono również na dużą ilość zieleni. Dla dzieci przygotowany zostanie bezpieczny plac zabaw, natomiast na ostatniej kondygnacji budynku zamontowane zostaną budki lęgowe dla jerzyków.

Jak przekazała Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskiej, w zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Kilińskiego 28 trwa malowanie mieszkań, układanie glazury i montaż drzwi zewnętrznych. Na dachu zamontowano nowy właz i wymurowano nowy komin. W następnej kolejności ekipy budowlane rozpoczną montaż posadzek i podwieszanych sufitów. Przewidziane są też roboty przy wykończeniu prześwitu bramowego oraz montaż dekoracji sztukatorskiej na elewacji północnej. Bliskie ukończenia są też prace przy instalacjach.

Na podwórku wykonano fundamenty pod pergolę śmietnikową, gotowe jest również podłoże pod tereny zielone, na których w najbliższym czasie rozpoczną się nasadzenia, montaż instalacji nawadniającej, a także budowa altanki ogrodowej.

Kamienica zostanie oddana do użytku już w wakacje 2023.

Rewitalizacja kamienicy przy Kilińskiego 36. Jak idą prace?

Natomiast jeśli chodzi o kamienicę znajdującą się nieopodal, bo przy Kilińskiego 36, powstanie tam 27 mieszkań komunalnych, w tym 2 mieszkania dla osób z niepełnosprawnością, a także mieszkanie chronione dla osób opuszczających pieczę zastępczą. W kamienicy oddanych też zostanie 5 nowoczesnych lokali użytkowych i powstanie Centrum Interwencji Kryzysowej.

Tutaj prace nie są na tak zaawansowanym etapie, jak w przypadku kamienicy przy Kilińskiego 28. Obecnie trwają prace budowlane we wszystkich czterech budynkach wchodzących w skład posesji, a także trwa rozbiórka stropów i montaż nowych, powstają nowe nadproża w budynkach, ponadto murowane są piwnice i nowe ściany. W najbliższym czasie rozpoczną się roboty tynkarskie. Montowane są również piony wodociągowe i kanalizacyjne oraz instalacja niskoprądowa.

Planowane zakończenie inwestycji to końcówka roku 2023.

O krok od tragedii w Piotrkowie Trybunalskim

Jest ruina, ale będzie biblioteka. Trwają zaawansowane prace przy ul. Zachodniej 76

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE