​Już w piątek rozpocznie się tegoroczna edycja Light Move Festival!

2021-09-20 15:16
Light Move Festival 2021
Autor: UMŁ

Rondo Solidarności, Plac Dąbrowskiego czy ścisłe centrum miasta. W tych lokalizacjach będą wyświetlane mappingi i animacje w ramach tegorocznej edycji Light Move Festival.

Już w weekend Łódź będzie najbardziej kolorowym miastem w Polsce!​W piątek rozpocznie się tegoroczna edycja Light Move Festival.

- W ponad 30 lokalizacjach będzie można oglądać mappingi, a także podziwiać podświetloną architekturę czy zieleń — opowiada organizator Beata Konieczniak. - Na Placu Dąbrowskiego pod olbrzymimi świetlnymi dmuchawcami będzie można posłuchać występów muzycznych — dodaje.

- Od piątku do niedzieli w godzinach wieczornych trzeba liczyć się z utrudnieniami — mówi Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu. - Aby ułatwić dojazd do atrakcji tramwaje i autobusy będą jeździć dłużej i częściej — dodaje.

W godzinach wyświetlania mappingu na Rondzie Solidarności, czyli od 18 do 24 nieprzejezdne będą ulice Uniwersytecka i Pomorska.

Nie zabierajmy dużej ilości gotówki, zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci.Mundurowi apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności na zbliżającym się Light Move Festival.

- Słuchajmy poleceń służb szczególnie w centrum Łodzi i w miejscach, gdzie wyświetlane będą animacje — mówi Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji.

- Na festiwal lepiej nie zabierać rowerów, hulajnóg czy innych środków transportu, które mogą utrudniać przemieszczanie się w tłumie — dodaje Marek Marusik ze Straży Miejskiej.

Light Move Festival rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Szczegółowy harmonogram i wszystkie informacje dostępne są na stronie festiwalu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE