Nabór do miejskich przedszkoli

i

Autor: Pexels

Nabór do przedszkoli

Już niedługo rusza nabór do miejskich przedszkoli. Kto ma największe szanse?

2023-03-29 14:28

Już niedługa rusza nabór do miejskich przedszkoli. Jest ona podzielona na dwa etapy. Pierwszy rozpocznie się 5 kwietnia. Drugi rozpocznie się ostatniego dnia lipca i wtedy dodatkowe punkty może zapewnić Karta Łodzianina.

Już niedługo rusza nabór do miejskich przedszkoli na rok szkolny 2023/2024. Od 5 kwietnia, od godz. 8 będzie można składać wnioski rekrutacyjne dla dzieci. Ten etap rekrutacji potrwa do 20 kwietnia i odbywać się będzie elektronicznie. Jednak nie trzeba się specjalnie spieszyć, ponieważ o przyjęciu dziecka do wybranej placówki nie decyduje kolejność zgłoszeń, a punkty przyznawane za spełnianie tzw. kryteriów ustawowych. Są to: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne rodzicielstwo oraz wychowywanie kandydata w pieczy zastępczej.

W miejskich przedszkolach jest 17 996 miejsc, ale w rekrutacji będzie 4 435 miejsc, ponieważ rodzice 13 561 dzieci zadeklarowali chęć pozostawienia swoich pociech w przedszkolach. Dzieci z Ukrainy biorą udział w rekrutacji na takich samych zasadach.

Natomiast drugi etap rekrutacji potrwa od 31 lipca do 4 sierpnia. Wtedy na dodatkowe szanse mogą liczyć dzieci osób, które płacą podatki w Łodzi, czyli mogą być posiadaczami Karty Łodzianina, o czym w ubiegłym roku zadecydowała Rada Miejska w Łodzi.

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE