Jest wielki i może ukąsić! Co zrobić gdy spotkamy tego węża?

i

Autor: Wikipedia

Zwierzęta

Jest wielki i może ukąsić! Co zrobić gdy spotkamy tego węża?

2023-09-29 15:43

Jest wielki i może ukąsić. Wąż Eskulapa to jeden z większych gadów jakie można spotkać w Polsce. Gatunek jest bardzo rzadki, ale można na niego trafić na niektórych terenach naszego kraju. Sprawdź, jak się zachować gdy na niego trafisz.

Istnieje przeświadczenie, że w Polsce nie ma groźnych węży. W większości przypadków jest to prawda, jednak każda reguła ma jakiś wyjątek. Jest nim Wąż Eskulapa, który może osiągnąć nawet 2 metry długości. W Polsce jest on bardzo rzadki, ale teren jego występowania obejmuje południe kraju.

Jak rozpoznać tego węża?

Największy przedstawiciel tego gatunku, którego znaleziono w Polsce miał 160 cm. Ten rzadki wąż charakteryzuje się brązowo-oliwkowym kolorem i oczami z okrągłymi źrenicami. Najłatwiej spotkać takiego węża w nasłonecznionych okolicach rzek i jezior, ponieważ lubią one ciepłe i wilgotne miejsca.

Co gdy go spotkamy?

Wąż Eskulapa nie należy do jadowitych, ale nie oznacza to, że jest całkowicie niegroźny. W przypadku gdy poczuje się zagrożony może ukąsić. Aby uniknąć dużego bólu lepiej się wycofać gdy trafimy na ten gatunek, o czym pisze wp.pl. Nie należy również go łapać czy robić mu krzywdy. Zarówno Wąż Eskulapa jak i znoszone przez niego jaja są pod ochroną, ponieważ grozi mu wyginięcie.

Te węże są z natury drapieżnikami. Żywią się jajami innych zwierząt, myszami, małymi ptakami czy nawet mniejszymi wężami i jaszczurkami.

Rowerzyści zablokowali Warszawę. Masa krytyczna przejechała ulicami stolicy
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE