Słoń

i

Autor: Pexels.com/zdj. ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Jest PIERWSZY LOKATOR Orientarium! Słoń Aleksander przyjechał już do Łodzi

2021-07-02 18:20

Orientarium w Łodzi ma pierwszego lokatora! Jak się dowiedzieliśmy, do miasta przyjechał właśnie słoń Aleksander! Wkrótce dołączyć do niego mają także inne zwierzęta. Zaczynamy odliczać czas do otwarcia nowego obiektu, który stać ma się główną atrakcją łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Czytaj o nowym lokatorze Orientarium w naszym artykule.

Orientarium ma pierwszego lokatora! To słoń Aleksander, który w piątek, 2 lipca, przyjechał do Łodzi z Niemiec. Jak udało nam się dowiedzieć, transport przebiegł dobrze, a sam Aleksander czuje się świetnie - nic dziwnego, trafił w końcu do historycznego miasta czterech kultur! Teraz potrzebuje trochę czasu, by przyzwyczaić się do nowych warunków.

Jednak już za kilka dni, będzie wychodził na wybiegi.

Wkrótce do Łodzi zawitają inne zwierzęta. W połowie lipca na swój wybieg wprowadzą się krokodyle gawialowe, pierwszy orangutan – Yoko oraz gibon.

Na otwarcie Orientarium - wielkiej inwestycji realizowanej na terenie łódzkiego zoo - czekają wszyscy mieszkańcy miasta.

- Nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery zajmą powierzchnię ponad 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich - zapowiadają urzędnicy. - Do tego powstanie zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne o powierzchni ok. 20 tysięcy metrów kwadratowych. Objętość największego zbiornika wodnego wyniesie 2500 m3, a jego głębokość - 6 m.

Planowane otwarcie Orientarium to wrzesień 2021.

Raport z anteny 02.07, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE