dom dziecka

i

Autor: GM

Jedyny w kraju taki Dom Dziecka

2020-07-16 1:36

W Łodzi powstaje placówka dla dzieci z niepełnosprawnościami i chorobami psychicznymi. Prowadzony przez fundację ośrodek ma być prawdziwym, rodzinnym domem.

W placówce przy ul. Żeromskiego 27 zamieszka siedmioro dzieci. Będą to podopieczni z innych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. - Tutaj otoczymy ich wszechstronną opieką, jakiej do tej pory nie mieli – mówi założyciel rodzinnego domu dziecka Przemysław Padechowicz. - Będzie opieka medyczna i psychologiczna, ale przede wszystkim będziemy starali się, by tym dzieciom stworzyć prawdziwy dom.

Pensjonariuszami ośrodka zostaną dzieci, które przeżyły traumy i wymagają specjalnej opieki. - Jeśli dany rodzic nie był w stanie opiekować się dzieckiem, zapewnić mu bezpieczeństwa, ochrony, nawet jeśli to dotyczyło np. posiłku, płakało, to takie dziecko już od najmłodszych lat koduje w sobie traumę -wyjaśnia psycholog Justyna Łągiewczyk.

Rodzinny dom dziecka ma ruszyć od początku września.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE