Jeden z najważniejszych meczów piłkarskich odbędzie się w Polsce! Sprawdź, ile kosztują bilety

i

Autor: Wikipedia

Sport

Jeden z najważniejszych meczów piłkarskich odbędzie się w Polsce! Sprawdź, ile kosztują bilety

2024-04-12 14:05

Tegoroczny Superpuchar Europy odbędzie się w Polsce! To jeden z najbardziej prestiżowych meczów piłkarskich w Europie. Wiemy ile kosztują poszczególne bilety. Więcej przeczytacie w dalszej części artykułu.

To jeden z najbardziej prestiżowych meczów piłkarskich w Europie, a w tym roku zostanie rozegrany w Polsce! Superpuchar Europy zostanie rozegrany 14 sierpnia o 21:00 na PGE Narodowym w Warszawie. To spotkanie między zwycięzca Ligi Mistrzów a triumfatorem Ligi Europy. Pierwszy raz w historii tego pucharu mecz odbędzie się w naszym kraju.

- To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas UEFA. [...] Bardzo się cieszymy, że w 2024 roku będziemy mogli zorganizować w Polsce kolejny finał jakże prestiżowych rozgrywek. Na starcie zwycięzcy Ligi Mistrzów z triumfatorem Ligi Europy będzie patrzył cały świat – powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza, którego cytuje portal stadiony.net.

W zeszłym roku ten mecz odbył się w greckim Pireusie. Wtedy po rzutach karnych Manchester City pokonał Sevillę.

Ceny biletów

Nadal długa droga do wyłonienia uczestników tego meczu. Jednak, już znamy ceny biletów, o czym pisze portal stadiony.net.

  • Kategoria 3: 30 €,
  • Kategoria 2: 80 €,
  • Kategoria 1: 130 €.

Kategoria 3, to miejsca za obiema bramkami, kategoria 2 dotyczy dotyczy sektorów w narożnikach, natomiast kategoria 1, to miejsca na głównej i przeciwległej trybunie. Wniosek o bilet można składać do 16 kwietnia na stronie UEFA.

Stadion Narodowy może pomieścić 56 400 osób, natomiast do otwartej sprzedaży trafiło 48 000 biletów.

Quiz sportowy. My podajemy nazwisko sportowca, a Ty dopasowujesz jego dziedzinę/kategorię sportu

Pytanie 1 z 11
Na początku coś łatwego... Dopasuj dziedzinę sportu do Roberta Lewandowskiego:
Dawid Kwiatkowski rozczulił fanów zdjęciem z psem. "Weedy wygrał życie mając Ciebie"