Twoje zarobki

Zarobki w sieciach handlowych. Ile zarabia kasjer, magazynier i kierownik sklepu?

2023-03-24 15:48

Ile można zarobić w sieciach handlowych? Czy pracując w sklepie, można liczyć na zarobki na poziomie średniego wynagrodzenia w Polsce, które wynosi aktualnie blisko 7 tys. zł brutto czy też trzeba pogodzić się z płacą zbliżoną do pensji minimalnej? Sprawdziliśmy, ile zarabiają kasjerzy, magazynierzy i kierownicy sklepów w Polsce.

Od początku 2023 roku płaca minimalna w Polsce wzrosła do 3490 zł (brutto). Za kilka miesięcy czeka nas jednak kolejna podwyżka – od 1 lipca pensja minimalna będzie wynosiła już 3600 zł. Cały czas rośnie też średnie wynagrodzenie – w styczniu średnia pensja w Polsce wyniosła 6.883,96 zł (brutto). Jak na tym tle prezentują się zarobki w sieciach handlowych? Ile można zarobić w Biedronce, Lidlu lub Aldim?

Jakie są zarobki w sieciach handlowych?

Dane o zarobkach w Polsce zbiera serwis wynagrodzenia.pl, prowadzony przez firmę konsultingową Sedlak&Sedlak. Informacje o zarobkach serwis przedstawia nie w postaci średniej (która ze względu na skrajne wartości, może przekłamywać ogólny obraz), a w postaci mediany, czyli wartości, która dzieli wszystkie wartości na dwie równe części – w przypadku wynagrodzeń oznacza to, że połowa pracowników zarabia poniżej mediany, a połowa powyżej.

Ile zarabiają pracownicy Lidla, Biedronki i innych sklepów?

Korzystając z informacji zebranych od pracowników w całym kraju przez wynagrodzenia.pl oraz z danych dotyczących konkretnych sieci handlowych w Polsce, do których dotarł serwis portalspozywczy.pl, sprawdziliśmy ile zarabiają kasjerzy, magazynierzy i kierownicy sklepów oraz na jakie benefity mogą liczyć. Informacje o zarobkach pracowników sieci handlowych prezentujemy w poniższej galerii:

Nowa benzyna w Polsce. Zaskoczenie na stacji paliw MOL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE