Pogoda WRZESIEŃ 2022 - gorący miesiąc z piękną naturą! Gdzie będzie najcieplej? [PROGNOZA]

i

Autor: MAREK LASYK/REPORTER Pogoda WRZESIEŃ 2022 - gorący miesiąc z piękną naturą! Gdzie będzie najcieplej? [PROGNOZA]

Jaka będzie zima? Pogoda na jesień i zimę 2022/2023. IMGW podaje pierwsze prognozy

2022-09-16 8:00

Lato dobiega końca, co można już zauważyć na termometrach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał pierwsze prognozy długoterminowe na jesień i zimę 2022/2023. Wiadomo, kiedy najprawdopodobniej spadnie pierwszy śnieg.

Najbliższe dni typowo jesienne

Wraz z początkiem meteorologicznej jesieni, pożegnaliśmy się z wysokimi temperaturami. Kalendarzowa jesień jeszcze przed nami, bo nadejdzie 23 września. Tego samego dnia rozpocznie się jesień astronomiczna. Jedno jest pewne, o upałach możemy już zapomnieć. W najbliższych dniach w dzień na termometrach zobaczymy maksymalne 17-18 stopni Celsjusza. Będzie też dość pochmurnie, pojawią się opady deszczu. W nocy prognozowane są przymrozki.

Prognoza długoterminowa. Co nas czeka w kolejnych miesiącach?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił właśnie długoterminową prognozę pogody na miesiące październik, listopad i grudzień 2022 oraz na styczeń 2023 roku. Według najnowszych informacji IMGW, październik ma być jeszcze całkiem ciepły i słoneczny. Pierwsze oznaki zimy w Polsce mamy zobaczyć na przełomie listopada i grudnia.

Rośliny już zwiastują jesień!

Zima 2022/2023. Kiedy spadnie pierwszy śnieg?

IMGW ma dobre informacje. Według najnowszych prognoz, pierwszy śnieg spadnie w grudniu. Jest więc duża szansa, że święta Bożego Narodzenia w 2022 roku będą w końcu białe. Opady śniegu, jakie mają przejść przez Polskę w świątecznym miesiącu mają być większe we wszystkich regionach kraju, niż norma wieloletnia z lat 1991-2020. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE