Nowy punkt szczepień

i

Autor: Natalia Wolniewicz Nowy punkt szczepień znajdzie się w przychodni "PaLMA" na ul. Lumumby

Jak się zachować w punkcie szczepień? Pamiętajcie o dystansie i maseczkach!

2021-03-29 18:57

Coraz więcej osób zgłasza się do punków szczepień. W Łódzkiem takich punktów jest 436. Ze względów bezpieczeństwa bardzo ważne jest przestrzeganie zasad.

W punktach szczepień wizyty są precyzyjnie zaplanowane, a personel robi wszystko by było bezpiecznie. - Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, dzięki którym czekanie na przyjęcie szczepionki będzie bezpieczne dla nas samych, innych pacjentów oraz personelu punktu szczepień - mówi Anna Leder z łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Oto mała ściąga przygotowana przez NFZ 

Zadbaj o punktualność

Znasz termin i godzinę szczepienia? Przyjdź do punktu szczepień 15 minut przed wyznaczonym czasem. Każdy pacjent zna dokładny dzień i godzinę szczepienia. Wszystko po to, aby w punkcie szczepień nie gromadziło się więcej osób, niż jest to konieczne. Nie musisz czekać na szczepienie już na godzinę lub dwie przed swoim terminem. Niepotrzebnie narażasz się na większy stres i stanie w kolejce. 

Trzymaj dystans

Zachowuj bezpieczną odległość od innych osób. Przynajmniej 1,5 metra.

Noś maseczkę

Traktuj maseczkę, jak obowiązkowy element ubioru, bez którego nie wychodzisz z domu. Pamiętaj, aby maseczka była założona prawidłowo, czyli zakrywała usta i nos. Tylko w ten sposób zapewnia Ci właściwą ochronę i ogranicza ryzyko zakażenia koronawirusem.

Gdy chcesz poprawić ułożenie maseczki, nie dotykaj jej od przodu. Chwyć za nauszniki i dopasuj maseczkę do twarzy.

Myj i dezynfekuj ręce

Przed wejściem do punktu szczepień zdezynfekuj ręce. Pamiętaj o tym także po szczepieniu i po powrocie do domu. Myj ręce dokładnie, mydłem i wodą. Przynajmniej przez pół minuty. 

Słuchaj poleceń personelu punktu szczepień

Zachowaj się odpowiedzialnie i zawsze stosuj się do poleceń personelu punktu szczepień.

Jeśli pada prośba o zwiększenie dystansu między osobami czekającymi na szczepienie – zrób to. Jeśli personel prosi o zakrywanie ust i nosa maseczką – zrób to. Jeśli przed wejściem do punktu szczepień lub gabinetu należy zdezynfekować ręce – zrób to. Personel przypomina o tych regułach dla Twojego i własnego dobra.

Stosowanie zasad reżimu sanitarnego zwiększa Twoje bezpieczeństwo i zmniejsza transmisję wirusa. Nie bagatelizuj zagrożenia, bądź odpowiedzialny za siebie i innych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE